Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2
Mesto Hlohovec

Vyhliadka Šianec

Vyhliadka Šianec

     Mesto Hlohovec má výhodnú polohu a má návštevníkom čo ponúknuť. Prírodná vyvýšenina ( 343m n. m.) na južnom okraji miesta pri ceste II/507 poskytuje najkrajší výhľad na samotné mesto, ale i celú rovinu od Trnavy po Piešťany, olemovanú pohoriami Malých Karpát a Považského Inovca. Pre domácich je táto lokalita cieľom výletov, motoristi sa tu oddávna spontánne zastavovali a obdivovali krajinu.

Výhliadka Šianec

 

    V júli 2005 tu bola dobudovaná „VYHLIADKA ŠIANEC.“ Ak pôjdete po ceste Hlohovec – Bojničky - Sereď, alebo budete prechádzať cez mesto Hlohovec, neľutujte pár minút a zastavte sa. Objavíte parkovacie plochy z betónovej dlažby umožňujúce parkovanie desiatich vozidiel, chodník z dierovanej dlažby, ktorý je prístupom k lavičkám a k sedeniam typu PARK, ktoré tvoria dve lavice, jeden stôl a strieška. Dominantou vyhliadky je fototabuľa - oceľová platňa so sklonom 45°, čo umožňuje dobrú čitateľnosť pre návštevníkov, ktorých upúta panoramatická fotografia výhľadu so slovným označením jednotlivých sídiel, prírodných daností, ale i významných dominánt, ktoré je možné vidieť. Súčasťou tabule je i panoramatická fotografia mesta a text v slovenčine a ďalších troch svetových jazykoch, ktorý víta návštevníkov, oboznamuje ich s lokalitou, históriou i súčasnosťou Hlohovca.

Výhliadka Šianec - mapa výhľadu


     Vyhliadku dopĺňa zábradlie, stojan na bicykle, odpadové koše a ohraničený priestor pre vatru. Okolie je upravené zatrávnenými plochami, druhy vysadených stromov - dub zimný, dub plstnatý, lipa striebristá a kríkov - hlohyňa a hloh, boli zvolené na základe prírodných podmienok.
     15. júla 2005 bola slávnostne zapálená „Vatru zvrchovanosti,“ aby si Hlohovčania pripomenuli Deklaráciu zvrchovanosti národa slovenského, vyhlásenú 17. 7. 1992. Toto miesto je navštevované nielen obyvateľmi mesta a širokého okolia, ale zastavujú sa tu i motoristi a turisti. Pekné jasné dni sú ako stvorené pre pokochanie sa nádherným výhľadom na krajinu, ktorou sa ako stužka prepletá rieka Váh, na okolité vinohrady, ktorými bolo Hlohovecko známe už v minulom storočí, na Považský Inovec, ktorý poskytuje v okolí mesta možnosti pre pešie túry.
     Vybudovaním vyhliadky získalo mesto priestor, ktorý prispieva k jeho propagácii, zvýšeniu záujmu turistov, vytvorila sa tiež lokalita pre stretávanie priateľov pri vatre, na organizovanie turistických a spoločenských podujatí a ľahko dostupný cieľ výletov obyvateľov mesta i regiónu Hlohovecka.

 

výhľad zo Šianca - Zámok
 


 

webygroup
Firmy a služby | Spravodajstvo | Ubytovanie | Stravovanie | Mapa | Lekárne | Inzercia | Ponuka práce | Stavebníctvo | Akcie a podujatia | Top ponuky
Za obsah hlohovec.virtualne.sk
zodpovedá WEBY GROUP

9709803

Úvodná stránka