Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2
Mesto Hlohovec

Rok 2014 - Ďalšie aktivity

AKO CHRÁNIA OVCE.SK DETI NA INTERNETE

     Občianskej združenie eSlovensko vyhlásilo pre materské školy súťaž spočívajúcu v tvorbe plagátov na tému AKO CHRÁNIA OVCE.SK DETI NA INTERNETE. Súťaž organizuje v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Metodicko-pedagogickým centrom, Telekomom a ďalšími partnermi projektu OVCE.sk a bude trvať do 16. júla 2014.

     Informáciu o prebiehajúcej súťaži spostredkovalo Mesto Hlohovec všetkym materským školám v meste Hlohovec. Do súťaže sa zapojili deti z MŠ Hollého a z MŠ Ľ. Podjavorinskej v m.č. Šulekovo.

MŠ Hollého

práca detí z MŠ Hollého

Komentár k plagátu

 

MŠ Ľ. Podjavorinskej, m. č. Šulekovo

MŠ Ľ. Podjavorinskej m. č. ŠulekovoMŠ Ľ. Podjavorinskej m. č. Šulekovo

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentár k plagátu

 

DETI V LETE V SIETI

     S príchodom letných prázdnin sa zvyšujú mnohé riziká týkajúce sa detí (hlavne školákov). Majú viac priestoru na hry a trávia viac času za počítačmi a obrazovkami televízorov.

     Do osvety detí v oblasti využívania moderných technológií sa v tohtoročnom letnom období zapája aj Centrum voľného času Dúha, ktorému Mesto Hlohovec poskytlo CD s nahrávkami OVCE.sk a záložky s uvedenom tématikou. Prostredníctvom týchto materiálov bude počas mesiaca júl oslovovať deti - žiakov I. stupňa ZŠ navštevujúce letný prímestský tábor a tak prispeje k prevencii vzniku negatívnych dopadov na tieto deti v súvislosti so spomínanými technológiami.

 

AKO CHRÁNIA OVEČKY DETI NA INTERNETE - workshop

 

Robo Opatovský a deti z MŠ Ľ. Podjavorinskej       To je názov súťaže, ktorú vyhlásilo občianske združenie eSlovensko v júni 2014 pre škôlkarov v rámci projektu OVCE.sk. Úlohou pre deti bolo vytvoriť plagát vo veľkosti A1 na zadanú tému. Do súťaže sa zapojili aj škôlky v našom meste a to Materská škola Hollého a Materská škola Ľ. Podjavorinskej v miestnej časti Šulekovo.Odmenou pre troch víťazov mal byť workshop OVCE.sk.

 

 

Robo Opatovský a deti z MŠ Ľ. Podjavorinskej Víťazná práca detí z MŠ

 

 

 

 

 

 

 

 

     Druhá zo spomenutých škôlok bola úspešná a tak sa deti mohli 26. novembra 2014 tešiť z pekných pesničiek v podaní Roba Opatovského. Ing. Miroslav Drobný, tvorca námetov, scenárov a produkcie projektu OVCE.sk, v tradičnom ľudovom kroji otvoril celý workshop. Na často kladenú otázku, "Koľko času strávite hraním sa na počítači alebo tablete?" dostal od malého škôlkara netradičnú odpoveď "Pokiaľ sa baterka nevybije."

Torta v podobe ovečkyIng. Miroslav Drobný

 

 

 

 

 

 

 

 

Výtvarná časť workshopuworkshop OVCE.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

     Deti dokázali, že si víťazstvo zaslúžili v poslednej časti workshopu, v ktorej mali dokresliť ovečky, dolepiť im kožuštek a v labyrinte mali pomôcť ovečke nájsť správnu cestu. Boli odmenené knižkami a sladkosťami. Na torte v podobe ovečky si pochutnávali až po obede.

Text: M. Miklovičová
Foto: Š. Herceg


 

webygroup
Firmy a služby | Spravodajstvo | Ubytovanie | Stravovanie | Mapa | Lekárne | Inzercia | Ponuka práce | Stavebníctvo | Akcie a podujatia | Top ponuky
Za obsah hlohovec.virtualne.sk
zodpovedá WEBY GROUP

9691946

Úvodná stránka