Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2
Mesto Hlohovec

Zapojenie do výzvy Európa pre občanov Vytlačiť
 

logo Európa pre občanov     Mesto Hlohovec sa na základe žiadosti družobného mesta Slovenske Konjice, Slovinsko zapojilo spolu s ďalšími deviatimi mestami do výzvy Európa pre občanov s názvom projektu Európske občianstvo a účasť občanov v miestnej samospráve financovanej z prostriedkov Európskej únie.

     Vyhodnotenie projektu sa uskutočnilo v Slovenských Konjiciach v dňoch 12. až 15. septembra 2013 za účasti všetkých zainteresovaných miest.

Popis projektu:

Akcia 1, Opatrenie 1.1
Stretnutie občanov partnerských miest
Slovenske Konjice, 12. – 15. Septembra 2013

     Cieľom programu Európy pre občanov (EUROPE FOR CITIZENS – EFC) je priblížiť Európu bližšie k jej občanom a umožniť im plne sa zúčastniť diania v Európe. Magistrát Slovenskych Konjic predložil tento projekt, ktorý sa realizoval od 12. do 15. septembrom 2013 v Slovenskych Konjiciach. Partneri projektu sú spriaznené a priateľské mestá z EÚ alebo krajiny Západného Balkánu, s ktorými Slovenske Konjice spolupracujú v rôznych záujmových oblastiach – miestna správa, turizmus, kultúra, šport, podnikanie, mládež a podnietenie účasti  diskriminovaných skupín spoločnosti  na miestnom rozhodovaní. Slovenske Konjice hostili 58 účastníkov z 9 spriatelených miest pochádzajúcich zo 6 rôznych krajín: Slovenske Konjice, Slovinsko; Gornja Stubica, Chorvátsko; Tolfa, Taliansko; Biograd na Moru, Chorvátsko; Hlohovec, Slovensko; Hranice, Česká republika; Kosjerič, Srbsko; Konjic, Bosna a Hercegovina; Novska, Chorvátsko; Sveti Petar Orehovec, Chorvátsko. Projekt spojil mnohých predstaviteľov miestnych komunít, mládež a ľudí patriacich k diskriminovaným skupinám. Úspešne prezentovali vlastné skúsenosti a názory vedúce k väčšej účasti diskriminovaných skupín v miestnom rozhodovaní. Okrem seminára, všetci účastníci mali príležitosť navštíviť miestne turistické a kultúrne atrakcie, byť súčasťou spoločenských akcií a prezentovať výsledky realizovaných aktivít projektu na verejnosti.

Obrázky v prílohe:
obr. č. 1 - Slovinská vínová kráľovná v Slovenskych Konjiciach
obr. č. 2 - Tešíme sa ... Do skorého videnia.
obr. č. 3 - Charterhouse Žiče
obr. č. 4 - Staré mestské námestie
obr. č. 5 - Zrenovovaný vlak „Konjičan“
obr. č. 6 - Vinná pivnica „Zlati grič“

 

 

Európa pre občanov.
Projekt „Európske občianstvo a účasť občanov v miestnych samosprávach“,
financované Európskou úniou v rámci programu
„Európa pre občanov“.

Akcia 1, opatrenie 1.1 :
„Stretnutie občanov partnerských miest“

 

Účasť : Projekt umožnil stretnutie 58 predstaviteľov, z ktorý 6 pochádzalo  z mesta Slovenske Konjice, Slovinsko, 6 z mesta Gornja Stubica, Chorvátsko 5 z mesta Tolfa, Taliansko, 6 z mesta Biogradna Moru, Chorvátsko, 5 z mesta Hlohovec, Slovenská republika, 7 z mesta Hranice, Česká republika, 6 z mesta Kosjerič, Srbsko, 6 z mesta Konjic, Bosna a Hercegovina, 6 z mesta Novska, Chorvátsko a  z mesta Sveti Peter Orehovac, Chorvátsko.

Dátum : Stretnutie sa konalo v meste Slovenske Konjice, Slovinsko od 12.9.2013 do 15.9.2013

Stručný popis :

Deň 12.9.2013 bol venovaný prezentácii projektu, priateľským mestám a prezentácii Európy, Európa pre teba.

Deň 13.9.2013 bol venovaný invalidným občanov a problematike mladých.

Deň 14.9.2013 bol venovaný prehliadke tradičných zvykov a zachovaniu kultúrneho dedičstva  (zrekonštruovaná parná lokomotíva), spojeniu mladých predstaviteľov v oblasti kultúrneho    dialógu, návšteve kláštora Žičke kartuzije a boli odprezenotované tradičné produkty.

Deň 15.9.2013 bol venovaný výmene kontaktov a odchod účastníkov.


 
 

webygroup
Firmy a služby | Spravodajstvo | Ubytovanie | Stravovanie | Mapa | Lekárne | Inzercia | Ponuka práce | Stavebníctvo | Akcie a podujatia | Top ponuky
Za obsah hlohovec.virtualne.sk
zodpovedá WEBY GROUP

9722690

Úvodná stránka